Modelowanie i wypełnianie ust

Modelowanie ust – Legnica i Lubin

Powiększanie i modelowanie ust to jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wybieranych przez kobiety. Piękne i pełne usta są od dawna uznawane za symbol kobiecości i bardzo chętnie podkreślane. Często służy do tego zwykła szminka, jednak wiele kobiet nie ma naturalnie wypukłych i równych warg i z tego powodu czują się mniej atrakcyjne lub niepewne. Na szczęście medycyna poszła w ostatnich latach tak mocno do przodu, że zabieg powiększania ust jest dostępny praktycznie dla każdego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych usług – naszej klinice wykorzystujemy wszystkie nowoczesne metody powiększania ust.

Modelowanie ust na płasko – na czym polega?

Powiększanie ust metodą na płasko to jedna z najpopularniejszych form tego zabiegu. Polega ona na podkreśleniu łuku kupidyna (linia o trójkątnym lub owalnym kształcie, znajdująca pośrodku górnej wargi) i górnej wargi za pomocą kwasu hialuronowego. W takim przypadku dolna część ust modelowana jest wąsko, przez co możliwe jest uzyskanie symetrycznego efektu i poprawienie proporcji twarzy.

Powiększanie ust metodą russian lips – efekt pełnych ust

Metoda Garunova, czyli wypełnianie ust metodą russian lips zapewnia uzyskanie efektu pełnych ust wraz z możliwością pełnego wpływu na ich kształt i objętość. Dzięki temu usta nie wyglądają na nadmierne powiększone i nie powstaje tzw. kaczy dzióbek. Wpływa na to forma zabiegu, polega bowiem ona na wykonywaniu licznych mikroiniekcji, podczas których wprowadzane są równomiernie pod skórę minimalne ilości kwasu hialuronowego. Technika russian lips umożliwia bowiem, osiągniecie efektu „rozciągnięcia”, a nie „nadbudowania” czerwieni wargowej.

Już chwilę po wykonanym zabiegu możemy zaobserwować znaczną poprawę w wyglądzie ust, jednak całkowity efekt pojawi się kilka dni po zabiegu, kiedy usta już się nieco zregenerują. Powiększanie ust metodą Russian Lips najlepiej powtarzać co 8–12 miesięcy, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od tego, jak szybko organizm wchłania się kwas hialuronowy.

Czy powiększanie ust boli?

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym może być dla pacjentki niekomfortowe, ponieważ czuć nieprzyjemne rozpieranie tkanek bezpośrednio po podaniu preparatu. Jednak samo odczucie bólu jest bardzo indywidualną sprawą i każdy ma inny jego próg. W celu zminimalizowania dyskomfortu, podczas nakłuwania ust igłą, używa się maści miejscowo znieczulającej.

Ile goją się usta po kwasie hialuronowym?

Zazwyczaj opuchlizna po zabiegu utrzymuje się 2-4 dni jednak na ostateczny efekt należy poczekać około 2 tygodni. Mniej więcej tyle potrzebują składniki preparatu, aby równomiernie rozprowadzić się po całej powierzchni ust i spełnić swoje zadanie związania wody, odbudowy struktury skóry oraz polepszenia funkcjonowania komórek.

Jak dbać o usta po kwasie hialuronowym?

Jak po każdym zabiegu ingerującym bezpośrednio w tkanki, tak i po modelowaniu ust kwasem hialuronowym należy zachować ostrożność i zapewnić odpowiednią pielęgnację, aby pozwolić na prawidłową regenerację. Dlatego istnieją uniwersalne zalecenia, których powinniśmy przestrzegać po procedurze wypełniania ust. Kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu solarium oraz innych pomieszczeń gdzie mogą występować duże wahania temperatury.

Bardzo ważne jest również picie wody po powiększaniu ust w odpowiedniej ilości. Przez pierwsze dwa tygodnie warto zwiększyć znacznie przyjmowanie płynów. Ponieważ dobrze nawodniony organizm pozwoli na lepsze utrzymanie się wypełniacza w skórze, i zapewni tym samym dłuższe utrzymanie się jego efektów.

Zaleca się także, aby zabiegu powiększania ust nie dokonywać w pierwszych dniach cyklu miesiączkowego, podczas występowania krwawienia. Zaburzone jest bowiem krzepnięcie krwi, co może przyczynić się do większego zasinienia i gorszego gojenia.

Wypełnianie ust – przeciwwskazania

Musimy pamiętać, że powiększanie i modelowanie ust to zabieg medyczny posiadający przeciwwskazania i możliwe powikłania. Najczęściej spotykane czynniki wykluczające możliwość zabiegu to:

  • ciąża,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje (angina, opryszczka, próchnica),
  • nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe,
  • leczenie stomatologiczne (należy odczekać około dwóch tygodni zarówno po zabiegach z dziedziny stomatologii zachowawczej, jak i stomatologii estetycznej),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonność do blizn przerostowych,
  • przyjmowanie niektórych mocnych leków (np. antybiotyki).

Powiększanie ust Legnica – zabiegi kwasem hialuronowym w Klinice PMC

Nasi specjaliści od medycyny estetycznej przeprowadzają zabiegi przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik pozwalających na uzyskanie efektu pełnych ust przy jednoczesnej kontroli ich kształtu i objętości. Pozwala to przeciwdziałać występowaniu nienaturalnego, wręcz karykaturalnego efektu, który możemy zaobserwować po działaniach nieznającego tematu kosmetologa. Wybierając usługi kliniki PMC dostajesz gwarancję najwyższej jakości oferowanych usług – zapraszamy do Pro Medical Clinic Advanced na zabiegi modelowania i wypełniania ust.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Czytaj więcej