Diagnostyka laboratoryjna

Diagnostyka laboratoryjna lub inaczej – analityka medyczna – to dziedzina medycyny, która skupia się na badaniu materiału od pacjenta. Dzięki wynikom badań pobranych próbek jesteśmy w stanie ocenić ogólny stan zdrowia danej osoby i zalecić ewentualne leczenie. W PRO MEDICAL CLINIC ADVANCED oferujemy największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów), dostępnych również bez skierowania od lekarza. Aby wykonać badania w naszej klinice, nie jest konieczna rezerwacja. Pobory krwi codziennie od 7:00 do 11:00. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego laboratorium medycznego i umów się już dziś na jedno z wybranych badań laboratoryjnych – PMC ADVANCED.

Diagnostyka laboratoryjna – laboratorium analityczne PMC ADVANCED w Legnicy

Badania analityczne, diagnostyka laboratoryjna czy badania pracowniane – wszystko to oznacza to samo i odnosi się do pracy w laboratorium z próbkami materiału pobieranego od pacjenta.

Głównym celem analiz medycznych jest określenie składu, a także parametrów biologicznych i fizykochemicznych substancji poddawanych ocenie. Do takowych materiałów zaliczyć możemy m.in. krew, mocz czy kał.

Jak to wygląda w PMC ADVANCED? W naszej klinice możesz liczyć na profesjonalną i przyjazną obsługę, która doradzi wybór badań, profesjonalnie pobierze krew do badań oraz udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.

Laboratorium analiz medycznych w Legnicy – wykonanie badań, czyli najlepszy sposób na sprawdzenie stanu zdrowia

Laboratoryjne badanie krwi to dobry sposób kontrolowania swojego zdrowia, a gdy coś nie w porządku, wyniki badań krwi stanowią nieocenioną pomoc dla lekarza w diagnozowaniu i monitorowaniu postępów leczenia. Niejednokrotnie nawet podstawowe badania pozwalają zawczasu zareagować na niepojące zmiany w organizmie i uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych – warunkiem jest jednak cykliczne sprawdzanie poszczególnych parametrów.

Analizy medyczne – raz do roku lub częściej

Nasze legnickie laboratorium medyczne pragnie zatroszczyć się o zdrowie i życie każdego pacjenta. Stąd też zalecamy zapamiętać – badania warto przeprowadzać kontrolnie co jakiś czas. Choć każdy organizm jest inny, chociaż raz do roku warto wybrać sobie miesiąc, w którym poddamy się badaniom i damy je do laboratorium medycznego w celu analizy. Świadome podejście do tego tematu pozwoli cieszyć się zdrowym i długim życiem, minimalizując ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też warto mieć świadomość, jak ważna jest dla każdego z nas diagnostyka laboratoryjna.

Prywatne laboratorium analiz medycznych – co w ofercie badań laboratoryjnych w PMC Advanced?

W ofercie PRO MEDICAL CLINIC Advanced w Legnicy znajdują się wszystkie badania podstawowe oraz bardzo szeroki wybór badań specjalistycznych.

Diagnostyka laboratoryjna w PMC ADVANCED – jakie badania wykonujemy?

Diagnostyka laboratoryjna – badania podstawowe:

 • Hematologia: np. morfologia krwi z automatycznym rozmazem, retikulocyty, eozynofilia
 • Koagulologia: np. PT, APTT, fibrynogen, D-dimery, antytrombina III
 • Chemia kliniczna: badania wykonywane dla diagnostyki miażdżycy, schorzeń wątroby, gospodarki elektrolitowej, gospodarki węglowodanowej (glukoza) i innych
 • Badanie moczu
 • Badanie kału: np. krew utajona, pasożyty, resztki pokarmowe, lamblie, rota i adenowirusy

Badania analityczne – badania specjalistyczne:

 • Diagnostyka infekcji:
  Np. borelioza, grypa i paragrypa, cytomegalia (CMV), mononukleoza (EBV), mykoplazma, bruceloza, toksoplazmoza, toksokaroza, Helicobacter pylori, listerioza, chlamydia, pneumocystoza. Diagnostyka wirusowego zapalenia wątroby: HBsAg, anty-HBs, anty-HCV, HCV-RNA, HBeAg, anty-HBe, anty-HAV. HCV-PCR, HBV-PCR
 • Alergologia:
  ponad 200 pojedynczych alergenów (m. in. roztocza, mleko, trawy, drzewa, żywność) oraz system paneli PolyCheck (panele: pokarmowy, oddechowy, mieszany)
 • Diagnostyka hormonalna:
  1. Diagnostyka chorób tarczycy i przytarczyc: np. TSH, T3, T4, Ft3, Ft4, przeciwciała przeciwtarczycowe: anty-TG, anty-TPO, TRAb; tyreoglobulina, PTH, kalcytonina, metabolity witaminy D3
  2. Hormony przysadkowe: GH, ACTH, FSH, LH, PRL,
  3. Hormony płciowe: estradiol, progesteron, testosteron, wolny testosteron, wolny estriol,
  4. Hormony nadnerczy: kortyzol, aldosteron, katecholaminy, DHEA
  5. Hormony trzustki: insulina,
  6. Hormony i enzymy łożyskowe: hCG, PAPP-A, oksytocynaza, izooksytocynaza
  7. Inne hormony i czynniki wzrostowe: leptyna, IGF-1, IGF-BP, erytropoetyna
 • Markery nowotworowe: np. PSA, wolny PSA, AFP, CA -125 (m. in. marker raka jajnika), CA – 19.9 (m. in. marker raka przewodu pokarmowego), CA – 15.3 (m. in. marker raka sutka, jajnika i płuc), CEA, TPS
 • Serologia: np. Grupy krwi wraz z Kartą Identyfikacyjną Grupy Krwi
 • Zaawansowany monitoring cukrzycy: np. C-Peptyd, insulina, hemoglobina glikowana HbA1c
 • Diagnostyka anemii: ferrytyna, witamina B12, kwas foliowy, transferyna
 • Autoimmunologia: szeroki panel badań w tym przeciwciała: przeciwjądrowe, antykardiolipinowe, dsDNA, ANCA, przeciw plemnikom, składniki dopełniacza, anty-CCP (marker RZS)
 • Diagnostyka osteoporozy: pyrylinks D, osteokalcyna, ICTP
 • Diagnostyka ostrego niedokrwienia mięśnia sercowego: CK-MB, troponina I, mioglobina
 • Monitorowanie stężenia leków: digoksyna, teofilina, leki przeciwpadaczkowe
 • Oznaczanie narkotyków w moczu: opiatów, amfetaminy, marihuany
 • Badania wykonywane metodami biologii molekularnej PCR, RT-PCR: badania genetyczne w kierunku:
  • Infekcji
  • Chorób genetycznych
  • Predyspozycji genetycznych do zachorowania na np. nowotwory, chorobę Alzheimera i inne
  • Mikrobiologia
  • Mykologia.

Laboratorium medyczne – Legnica

Nasze laboratorium analiz medycznych zaprasza każdego, kto jest z Legnicy, Lubina i okolic. Jesteśmy tu dla każdego pacjenta, który chce zadbać o swoje zdrowie i poddać się zarówno podstawowym, jak i specjalistycznym badaniom, które pomogą określić jego stan zdrowotny.

Wszystkie badania analityczne przeprowadzamy z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, co pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie.  Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usługi PMC ADVANCED i umówienia się na spotkanie z naszymi specjalistami.

PRO MEDICAL CLINIC LEGNICA – diagnostyka laboratoryjna i nie tylko.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Czytaj więcej