Laser frakcyjny CO2

Zabiegi laser CO2

Najnowocześniejszy laser frakcyjny SmartXide 2 firmy DEKA to połączenie zabiegów frakcyjnych i radio frekwencji bipolarnej. SmartXide2 umożliwia laserowe usuwanie zmarszczek, gdyż przyczynia się do kompleksowej odbudowy skóry i stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych. Dzięki stabilnej mocy i technologii Hyper-pulse zabieg jest praktycznie bezbolesny, a czas regeneracji skóry skraca się nawet do 24 godzin.

Resurfacing laserowy, jest metodą odmładzania i regeneracji skóry. Urządzenie SmartXide2TM MonaLisa Touch®️ wykorzystuje promieniowanie Lasera CO2. Skaner komputerowy precyzyjnie rozdziela światło na mikro pola robocze o wysokiej energii. Aparat umożliwia zaawansowane kontrolowanie mocy, wielkości, głębokości i geometrii wiązek. Promień lasera wnika do skóry właściwej i wywołuje efekt ablacji (odparowania) struktur zawierających wodę oraz koagulacji termicznej białek. Oba efekty są precyzyjnie kontrolowane zaawansowanym procesorem wiązki. Ostatecznym efektem jest geometryczna siatka mikrouszkodzeń struktury skóry właściwej, otoczonej zdrowymi komórkami, które zaczynają się intensywnie namnażać, inicjując proces przebudowy i regeneracji skóry.

Zastosowane w laserze SmatrXide 2 zjawisko foto termolizy ma swoje naukowe podstawy w badaniach prof. R. Roxa Andersona z Massachusetts General Hospital, który udowodnił, że w wyniku reakcji foto termicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, co prowadzi do jej odparowania, czyli ablacji.

Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około 5-7 dni, proces regeneracji kilka-kilkanaście tygodni. Rezultaty oceniamy po około 5-6 tygodniach, zazwyczaj wtedy wykonujemy drugi zabieg, który ma na celu pobudzenie skóry do dalszej regeneracji.
W zależności od  stopnia zaawansowania starzenie skóry, wieku Pacjenta, głębokości zmarszczek, porów/blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może się wahać od 1 do 5.
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM;
Na 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie wolno się opalać na słońcu, w solarium, nie wolno używać samoopalacza. Należy odstawić również kremy z retinoidami oraz kwasami.

Przeciwskazania:

 • ciąża
 • nieuregulowana cukrzyca
 • świeża opalenizna
 • nowotwory skóry
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa

Selektywne uszkodzenia tkanek powodują uruchomienie procesów naprawczych i regeneracyjnych prowadzących do powstania nowego kolagenu i wygładzenia powierzchni skóry. Dzięki procesowi selektywnej foto termolizy możliwe jest laserowe usuwanie przebarwień, oraz przemodelowanie istniejących już blizn i rozstępów.

Strefy termicznych mikrouszkodzeń, wywoływanych przez laser CO2, są równomiernie rozkładane na powierzchni skanowanej skóry, dzięki czemu nie dochodzi do niebezpiecznego przegrzewania tkanek, a jedynie do selektywnego i w pełni kontrolowanego procesu ablacji. Proces re-modelowania włókien kolagenowych został dodatkowo wzmocniony poprzez unikatowe połączenie lasera frakcyjnego CO2 z technologią bipolarnych fal radiowych (zastosowanie skanera DOT/RF).

Radiofrekfencja bipolarna podgrzewa, głębsze warstwy skóry właściwej wpływając na zmianę struktury i re-modelowanie występujących tam włókien kolagenowych. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury ulegają one obkurczeniu i poprawia się ich napięcie, proces ten stymuluje również znajdujące się tu fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Zabieg laserem frakcyjnym można, łączyć z zabiegiem radio frekwencji bipolarnej wykonując je w tym samym czasie. Tak dobrane parametry zabiegowe oddziałują na całej grubości naskórka i skóry właściwej co zasadniczo odróżnia laser CO2 od innych laserów frakcyjnych obecnych na rynku.

Efekty działania Lasera CO2:

 • obiektywne i widoczne odmłodzenie skóry.
 • wzrost napięcia skóry
 • spłycenie blizn po trądzikowych, pourazowych, oparzeniowych
 • zmniejszenie rozstępów
 • likwidacja przebarwień po słonecznych

Główne wskazania do zabiegów laserem SmartXide2 to:

 • Poprawa gęstości i jędrności skóry
 • Redukcja zmarszczek
 • Regeneracja i odmładzanie skóry
 • Blizny po trądzikowe, pooperacyjne, urazowe, oparzeniowe
 • Rozstępy
 • Zamykanie rozszerzonych porów
 • Zmiany pigmentowe, melasma, występowanie przebarwień
 • Likwidacja zmian powstałych na skutek uszkodzeń po słonecznych
 • Likwidacja wiotkości skóry

Zabieg laseroterapii wpływa na poprawę kondycji skóry, jej gęstość i jędrność. Skóra staje się w widoczny sposób napięta i elastyczna, zmarszczki, bruzdy i blizny się wygładzają, a przebarwienia są mniej widoczne. Skóra poddana zbiegowi wygląda młodziej, odzyskuje świeży i promienny wygląd.

W zależności od zaawansowania korygowanych zmian, zabiegi laseroterapii trzeba powtarzać. Najczęściej pełna korekcja wymaga 2 – 4 powtórzeń.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Czytaj więcej