Urologia

Urolog – Legnica

Urologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się układem moczowym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Do urologa warto udać się w celu zdiagnozowania ogólnego stanu narządów. Badanie lekarskie pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości i jest podstawą do leczenia przypadłości. Warto mieć świadomość, że zabiegi urologiczne u mężczyzn wykonywane są również w nie tylko w celach medycznych, ale również estetycznych.

W PMC ADVANCED przeprowadzamy prywatne zabiegi urologiczne, które mają na celu zapewnienie zdrowia i podniesienie komfortu życia naszym pacjentom. Sprawdź pełną ofertę naszej kliniki i umów się na wizytę już dziś z naszymi specjalistami, którzy mają wieloletnie doświadczenie medyczne – zapraszamy do kontaktu.

Urolog – Legnica. Dlaczego warto do niego przyjść?

Urolog jest lekarzem, którego zdecydowanie nie należy unikać. Regularne wizyty kontrolne pozwalają ocenić stan narządów płciowych i określić, czy funkcjonują w prawidłowy sposób, czy też nie. W PMC ADVANCED możesz zapisać się do urologa w Legnicy, który pomoże rozwiązać ewentualne problemy z wadą budowy narządu za pomocą leczenia chirurgicznego lub skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Zabiegi urologiczne – rodzaje. Co w ofercie?

PRO MEDICAL CLINIC ADVANCED to miejsce, w którym wykonujemy zabiegi urologiczne różnego rodzaju.
Na co możesz się umówić w naszej legnickiej klinice?

lek. Bartłomiej Stach – urolog

Wazektomia

Wazektomia jest skutecznym i bezbolesnym zabiegiem antykoncepcji u mężczyzn . Zabieg trwa około 15-40 minut i jest wykonywany bez użycia skalpela oraz bez zakładania szwów.
Skuteczność wazektomii sięga 99.9% i jest najczęściej wykonywanym zabiegiem antykoncepcji u mężczyzn w USA i Europie. Mężczyźni kontynuują stosunki seksualne i mają normalne orgazmy, jednak ich nasienie nie zawiera już plemników.

Zabieg wykonuje lek. Urolog Bartlomiej Stach, który uczestniczył w kursie „No-Needle No-Scalpel Vasectomy„ na Florydzie u doktora Douglasa G. Stein’a i uzyskał certyfikat, który posiadają nieliczni lekarze w Polsce.

Leczenie chirurgiczne stulejki – nacięcie

Stulejka to wada budowy napletka, utrudniająca lub uniemożliwiająca zsunięcie go z żołędzi prącia. Dolegliwość ta może pojawić się w każdym wieku i z różnych przyczyn. Nieleczona stulejka może w skrajnych przypadkach doprowadzić do chorób nerek, pęcherza, a także raka prącia. W naszym kraju stulejka jest leczona jest chirurgicznie dopiero po ukończeniu 2 roku życia. Jest to tzw. plastyka napletka.

Zazwyczaj zabieg ten przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja trwa najczęściej dwa tygodnie.  Plastyka napletka to urologiczny zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny niż obrzezanie. Obejmuje chirurgiczne nacięcia i ponowne zszycie napletka w taki sposób, by odpowiednio poszerzyć jego ujście. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z łagodnym stopniem, stosujemy zabieg korekcyjny polegający na poszerzeniu ujścia napletka.

Obrzezanie

Mimo niepodważalnych zalet plastyki (estetyka i mała inwazyjność) może dochodzić do nawrotu i ponownego zwężenia napletka. Skuteczniejszym i często koniecznym zabiegiem w przypadku stulejki jest obrzezanie. W przypadku dorosłych pacjentów najczęściej dochodzi do urologicznego zabiegu operacyjnego, który obejmuje plastykę napletka. U panów nie jest wymagane znieczulenie ogólne, a wystarczy znieczulenie miejscowe. Po wykonaniu zabiegu pacjent ma założony opatrunek wymieniany równo co dobę.

Wskazania:

  • stulejka, czyli zwężenie napletka uniemożliwiające odprowadzenie go poniżej rowka zażołędnego,
  • zapalenie skóry napletka i żołędzi prącia,
  • załupek – niemożność odprowadzenia napletka na żołądź prącia,
  • nawracające infekcje układu moczowo- płciowego u mężczyzny,
  • podejrzenie nowotworu napletka.

Przeciwwskazania:

  • niektóre choroby skóry,
  • spodziectwo,
  • brak pisemnej zgody Pacjenta na zabieg.

 

Zabieg krótkiego wędzidełka

Stulejka często występuje wraz ze zbyt krótkim wędzidełkiem. Wędzidełko to mały fałd skórny, który łączy napletek z żołędziem prącia. Krótkie wędzidełko jest przyczyną problemu z odprowadzeniem napletka, może być również powodem wyginania się główki prącia w stanie wzwodu. Tak jak stulejka, krótkie wędzidełko może być zarówno wadą wrodzoną, jak i nabytą. W przypadku krótkiego wędzidełka lekarz poprzecznie przecina wędzidełko, a następnie podłużnie je zszywa, co doprowadza do uwolnienia napletka i wydłużenia wędzidełka.

Zabieg stulejki

Jest to chirurgiczne usuwanie napletka. Alternatywą jest wykonanie zabiegu plastyki oraz usunięcie jedynie miejsca zwężenia skóry napletka. Dzięki temu można pozostawić zdrowy napletek.

 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg urologiczny powiększania penisa przy użyciu kwasu hialuronowego stanowi znakomitą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Ma charakter znacznie mniej inwazyjny, a rezultaty zabiegu – chociaż nie permanentne – pozwalają na realne zwiększenie rozmiarów prącia.

Zabiegi tego rodzaju są coraz powszechniej stosowane, zyskują na świecie coraz większą popularność. Dla wielu mężczyzn stanowi to istotny sposób na poprawę jakości życia, wpływa na ogólne zadowolenie, poprawę pewności siebie i wzrost poczucia atrakcyjności .

Procedura jest bezbolesna, całkowicie bezpieczna i nie niesie ze sobą ryzyka powikłań jak ma to miejsce w przypadku każdej operacji chirurgicznej.

Urologia – Legnica, Lubin i okolice

Szukasz doświadczonego urologa w Legnicy lub Lubinie? Jeżeli jesteś z tych miast lub okolic, odwiedź naszą klinikę i zadbaj o swoje zdrowie już dziś, poprawiając tym samym komfort życia.

W PMC ADVANCED pracują doświadczeni lekarze i inni specjaliści, dla których najważniejsze jest dobro pacjenta. Do każdego zapytania i problemu podchodzimy indywidualnie i nie inaczej jest w przypadku prywatnie przeprowadzanych zabiegów urologicznych na terenie naszej legnickiej kliniki.

PRO MEDICAL CLINIC ADVANCED to miejsce, które wyróżnia się najwyższym poziomem świadczonych usług urologicznych, ginekologicznych i tych z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej.

Wszystko to za sprawą doświadczonego i wykwalifikowanego personelu, a także pracy na najnowocześniejszych aparaturach i preparatach, które umożliwiają osiąganie trwałych i pożądanych efektów, nie powodując jednocześnie żadnych skutków ubocznych. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zapisując się na zabiegi urologiczne w Legnicy, jesteś w pełni bezpieczny – o to właśnie zadbają nasi specjaliści.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. PMC ADVANCED – prywatne zabiegi urologiczne i nie tylko.

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Czytaj więcej