Ginekologia

Ginekolog – Lubin i Legnica

Zabiegi ginekologiczne

Ginekologia jest dziedziną medycyny, która skupia się na leczeniu dolegliwości związanych z żeńskimi narządami rodnymi. Obecnie obejmuje ona również profilaktykę, mającą na celu przeciwdziałać rozwojowi niektórych chorób. Warto jednak mieć świadomość, że ginekologia ma również charakter estetyczny – mowa tutaj o gałęzi medycyny łączącej chirurgię plastyczną z ginekologią. Jeśli jesteś zainteresowana tego typu usługami, jesteś w dobrym miejscu. W PMC ADVANCED przeprowadzane są prywatne zabiegi ginekologiczne takie jak labioplastyka, uwydatnienie punktu G i wiele innych zabiegów, na które serdecznie zaprasza nasza klinika. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą leczenia ginekologicznego w Legnicy – zapraszamy!

Ginekologia i ginekologia estetyczna – PMC ADVANCED

PMC ADVANCED to prywatna klinika ginekologii i nie tylko, w której od wielu lat przeprowadzane są najnowocześniejsze zabiegi ginekologiczne jednodniowe, które mają na celu poprawić wygląd narządów rodnych, a także ich funkcjonalność.

W naszej klinice pracują wybitni specjaliści, którzy do każdego pacjenta podchodzą w indywidualny sposób, dzięki czemu z naszej oferty skorzystają zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Niezależnie od tego, czego oczekujesz – czy ma być to jednodniowy zabieg ginekologiczny, drobny czy większy – w PMC ADVANCED zadbamy o to, abyś była w 100% zadowolona z jakości usług.

Ginekologia – zabiegi dopasowane do każdego pacjenta

W PRO MEDICAL CLINIC ADVANCED przeprowadzane są w pełni bezpieczne zabiegi ginekologiczne jednodniowe, które są gwarancją satysfakcji. Dla naszych specjalistów najważniejsze jest to, abyś po wyjściu z gabinetu, czuła się jeszcze bardziej kobieco i była w pełni zdrowa.

Poniżej lista zabiegów ginekologicznych z oferty naszej kliniki – zachęcamy do zapoznania się z każdym punktem.


Labioplastyka laserem Mona Lisa Touch

Plastyka warg sromowych wykonywana jest przede wszystkim przez kobiety, które chcą poprawić funkcjonalność narządu, chcą zwiększyć estetyczny wygląd warg sromowych lub odczuwają dyskomfort na wielu płaszczyznach. Powodem nieprawidłowości jest dziedziczny przerost, liczne porody, uszkodzenia krocza podczas wypadku czy też samych warg sromowych podczas stosunku płciowego.

Zabiegi laserowe  CO2 stosowane w ginekologii estetycznej cieszą się rosnącą popularnością wśród klientek. Dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami oraz wyposażeniu w najnowocześniejszą aparaturę nasza klinika cieszy się popularnością wśród Pacjentek z Legnicy, Jeleniej Góry, Lubina oraz całego regionu. Zabieg labioplastyki polecany jest osobom, które dążą do poprawy funkcjonalności i wyglądu warg sromowych (przerost lub asymetria) oraz odczuwają dyskomfort związany z ich rozmiarem (operacja warg sromowych w celu ich zmniejszenia).


Uwydatnianie punktu G / powiększanie punktu G kwasem hialuronowym

Powiększanie punktu G jest nowoczesną, wysoce skuteczną i niechirurgiczną metodą pozwalającą na łatwiejszą i przyjemniejszą stumulację. Przy użyciu preparatu Macrolane odpowiednio ostrzykuje się przednią ścianę pochwy, uzyskując zwężenie pochwy, powiększenie punktu G i poprawę satysfakcji seksualnej. Zabieg ginekologiczny jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 30 min. Efekt zabiegowy utrzymuje się do 2 lat.

Augmentacja punktu G służy powiększeniu tego miejsca, co prowadzi do podniesienia satysfakcji seksualnej.  Zabieg powiększenia intensyfikuje doznania seksualne, ale może też stać się jedyną deską ratunku dla kobiet, które nie odczuwają rozkoszy podczas stosunku płciowego. Warto skorzystać z rozwiązań nowoczesnej ginekologii estetycznej, która w sposób bardzo precyzyjny i bezpieczny odpowiada na wszelkie problemy natury biologicznej z satysfakcją seksualną.


Poprawa blizny po nacięciu przy porodzie

Podczas krótkiego zabiegu możemy wyciąć starą bliznę i pozbyć się towarzyszącego dyskomfortu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Trwa on ok. 30 min. Po 5-7 dniach pacjentka zgłasza się na zdjęcie szwów. Współżycie bezpiecznie można podjąć po 4 tygodniach od zabiegu. Efekty operacji są trwałe, a blizny całkowicie niewidoczne i niewyczuwalne.

Po porodzie naturalnym czasami dochodzi do nieprawidłowego procesu gojenia się rany krocza. Może to skutkować powstaniem szpecącej blizny, która jest nie tylko problem estetyczny ale również utrudniają prawidłowe funkcjonowanie. Dochodzi do tego poprzez niedokładne zszycie rany lub zaburzenie procesu gojenia. Poprawa blizny po nacięciu/pęknięciu krocza to zabieg polegający na wycięciu starej blizny i zastąpieniu jej nową, precyzyjnie zszytą, z zachowaniem należytej staranności i odtworzeniem prawidłowych proporcji anatomicznych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności pozostania w placówce po zabiegu.


Wkładka niehormonalna

Przed założeniem bezwzględnie konieczna jest konsultacja z badaniem ginekologicznym i ultrasonograficznym narządu rodnego wykonanym przez lekarza ginekologa.

 • Zapewnia skuteczną ochronę antykoncepcyjną do 5 lat
 • Nie zawiera hormonów, dzięki czemu nie wpływa na cykl miesiączkowy.
 • Może być stosowana przez wszystkie kobiety, również młode, które jeszcze nie rodziły.
 • Dobra tolerancja.
 • Nie zwiększa ryzyka obfitych miesiączek.
 • Po wyjęciu następuje szybki powrót płodności.

Wkładka hormonalna Levosert

LLevosert to domaciczny system uwalniający hormon (lewonorgestrel). Wkładka Levosert jest skuteczną i odwracalną metodą antykoncepcji. Stosuje się ją także w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń np. przy nadmiernym krwawieniu miesiączkowym. Założenie spirali Levosert dokonuje się przez wprowadzenie poprzez pochwę, do wnętrza macicy. Hormon działa prawie wyłącznie miejscowo na błonę śluzową macicy, a nie na cały organizm jak przypadku doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Do zapłodnienia nie dochodzi, ponieważ:

 • gęstnieje śluz w szyjce macicy, co blokuje przenikanie plemników do macicy,
 • zmniejsz się ruchliwość i żywotność plemników wewnątrz macicy i w jajowodach,
 • wzrasta produkcja substancji hamującej wiązanie plemników z komórką jajową.

Konsultacje ginekologiczne pod zabiegi

Nasz lekarz ginekolog zajmuje się leczeniem i profilaktyką chorób kobiecych. Konsultacje ginekologiczne polegają na zebraniu pełnego wywiadu od pacjentki.

Dr Remigiusz Sikora może zadać pytania dotyczące występujących objawów oraz schorzeń w przeszłości i w rodzinie. Wywiad może dotyczyć również pytań mających na celu ustalenie przebiegu cyklu miesiączkowego czy informacji  dotyczących współżycia. Podczas wizyty następuje właściwe badanie ginekologiczne.

Konsultacje ginekologiczne są wskazane gdy:
 • chcesz się upewnić, czy wszystko w porządku,
 • masz niepokojące objawy,
 • planujesz zajść w ciążę,
 • masz problemy z zajściem w ciążę,
 • planujesz rozpocząć współżycie,
 • chcesz uzyskać informacje dotyczących antykoncepcji,
 • masz zaburzenia miesiączkowania.

Zabiegi ginekologiczne – prywatnie w Legnicy i Lubinie

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które są zainteresowane zarówno tymi drobnymi zabiegami ginekologicznymi, jak i nieco większymi w Legnicy i Lubinie.

Nasi specjaliści skutecznie pomogą uzyskać oczekiwane efekty, poprawiając samopoczucie i komfort życia pacjenta, troszcząc się jednocześnie o zdrowie. Każdy z zabiegów ginekologicznych oferowanych w PMC ADVANCED wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa – duża w tym zasługa doświadczonego personelu, a także najnowszych, certyfikowanych urządzeń.

Jeśli zależy Ci na poprawie zdrowia, a także poprawie wyglądu narządów rodnych, nasza klinika ginekologii jest dla Ciebie – zapraszamy!

gdpr-image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Czytaj więcej